€37,950
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | Civic |
| Variant | Advance |
| Mileage | 48,232 KM |
| Registered Date | 01/01/2023 |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2000 CC |
| Body Type | Hatchback |
| Colour | Blue |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Petrol Hybrid |
| Consumption Combined | 5.00 km/Ltr |
| Weight | 1930 kg |
|---|---|
| Length | 4551 cm |
| Width | 1802 cm |
| Height | 1408 cm |
| Registration Number | 232KK1015 |
| Vehicle Type | Car |
| Number Of Owners | 1 |
| Warranty | 1 Year Dealer Warranty |
| Reference | 560676 |
| Max Speed In Km Per Hour | 180 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1187 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 404 |
| Is Imported | No |
| Climate control, Dual zone climate control, Electrically adjustable seats, Electric handbrake, Heated seats, Heated steering wheel, Lumbar support, Rain sensor, Android Auto, Apple CarPlay, Touch screen display, USB connection (front), USB connection (rear), Adaptive cruise control, Cruise control, Hill hold assist, Navigation system, Parking camera, Front parking sensors, Rear parking sensors, Remote boot release, Speed limiter, Start-stop system, Traffic sign recognition, Voice control, Parking assistance, Digital instrument panel, Alloy wheels, Leather interior, Leather steering wheel, Panoramic sunroof, Tinted windows, Auto lights (dusk sensor), Daytime running lights, High beam assist, LED headlights, Lane change assist, Anti collision system, Alarm system, Blind spot assist, Emergency brake assist, Immobilizer, Isofix, Lane departure warning, Tyre pressure monitor, Emergency tyre repair kit |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed