€10,500
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | Civic |
| Variant | Comfort |
| Mileage | 255,434 KM |
| Registered Date | 01/01/2015 |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 1600 CC |
| Body Type | Hatchback |
| Colour | Grey |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Diesel |
| Consumption Urban | 4.00 km/Ltr |
| Consumption Combined | 3.60 km/Ltr |
|---|---|
| Length | 4370 cm |
| Width | 1770 cm |
| Height | 1470 cm |
| Registration Number | 151LS1863 |
| Vehicle Type | Car |
| Number Of Owners | 2 |
| Warranty | 6 Month Dealer Warranty |
| Reference | 561970 |
| Max Speed In Km Per Hour | 207 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1378 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 477 |
| Is Imported | No |
| Climate control, Touch screen display, USB connection (front), Cruise control, Hill hold assist, Parking camera, Rear parking sensors, Remote boot release, Start-stop system, Voice control, Digital instrument panel, Alloy wheels, Tinted windows, Daytime running lights, LED headlights, Anti collision system, Alarm system, Emergency brake assist, Remote central locking, Immobilizer, Isofix, Tyre pressure monitor, Emergency tyre repair kit |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed