€8,950
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | Civic |
| Variant | SE |
| Mileage | 153,205 KM |
| Registered Date | 01/01/2014 |
| Transmission | Manual |
| Engine Size | 1600 CC |
| Body Type | Hatchback |
| Colour | Brown |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Diesel |
| Consumption Urban | 4.00 km/Ltr |
| Consumption Combined | 3.60 km/Ltr |
|---|---|
| Length | 4300 cm |
| Width | 1770 cm |
| Height | 1470 cm |
| Registration Number | 141LS1444 |
| Vehicle Type | Car |
| Number Of Owners | 3 |
| Warranty | 6 Month Dealer Warranty |
| Reference | 559168 |
| Max Speed In Km Per Hour | 207 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1378 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 477 |
| Is Imported | Yes |
| Climate control, Touch screen display, USB connection (front), Hill hold assist, Remote boot release, Start-stop system, Digital instrument panel, Alloy wheels, Daytime running lights, LED headlights, Alarm system, Emergency brake assist, Remote central locking, Immobilizer, Isofix, Tyre pressure monitor, Emergency tyre repair kit |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed