€29,950
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | CR-V |
| Variant | Lifestyle |
| Mileage | 110,058 KM |
| Registered Date | 01/01/2019 |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2000 CC |
| Body Type | SUV |
| Colour | Black |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Petrol Hybrid |
| Consumption Urban | 5.00 km/Ltr |
| Consumption Combined | 5.30 km/Ltr |
| Weight | 2240 kg |
|---|---|
| Length | 4603 cm |
| Width | 1855 cm |
| Height | 1679 cm |
| Registration Number | 192KE1659 |
| Vehicle Type | Car |
| Number Of Owners | 1 |
| Warranty | 1 Year Dealer Warranty |
| Reference | 515126 |
| Max Speed In Km Per Hour | 180 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1697 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 497 |
| Is Imported | No |
| Climate control, Dual zone climate control, Electrically adjustable seats, Electric handbrake, Lumbar support, Rain sensor, Spare tyre, Gear shift paddles, Android Auto, Apple CarPlay, Touch screen display, USB connection (front), USB connection (rear), Adaptive cruise control, Cruise control, Hill hold assist, Navigation system, Parking camera, Front parking sensors, Rear parking sensors, Remote boot release, Speed limiter, Start-stop system, Traffic sign recognition, Voice control, Parking assistance, Alloy wheels, Leather steering wheel, Auto lights (dusk sensor), Daytime running lights, LED headlights, Anti collision system, Alarm system, Emergency brake assist, Remote central locking, Immobilizer, Isofix, Lane departure warning, Tyre pressure monitor |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed