€18,500
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | CR-V |
| Variant | ES Sport |
| Mileage | 161,529 KM |
| Registered Date | 01/01/2016 |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 1600 CC |
| Body Type | SUV |
| Colour | Black |
| Doors | 4 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Diesel |
| Consumption Urban | 6.00 km/Ltr |
| Consumption Combined | 5.30 km/Ltr |
|---|---|
| Length | 4605 cm |
| Width | 1820 cm |
| Height | 1685 cm |
| Registration Number | 162OY566 |
| Vehicle Type | Car |
| Number Of Owners | 3 |
| Warranty | 6 Month Dealer Warranty |
| Reference | 506149 |
| Max Speed In Km Per Hour | 197 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1627 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 589 |
| Is Imported | No |
| Climate control, Dual zone climate control, Electrically adjustable seats, Heated seats, Lumbar support, Rain sensor, Spare tyre, Gear shift paddles, Touch screen display, USB connection (front), Cruise control, Hill hold assist, Navigation system, Parking camera, Front parking sensors, Rear parking sensors, Remote boot release, Roof rails, Speed limiter, Start-stop system, Voice control, Parking assistance, Alloy wheels, Leather steering wheel, Tinted windows, Adaptive headlights, Auto lights (dusk sensor), Daytime running lights, LED headlights, Anti collision system, Alarm system, Emergency brake assist, Remote central locking, Immobilizer, Isofix, Tyre pressure monitor, 4WD |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed