€36,750
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | Jazz |
| Variant | CROSSTAR ADVANCE |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 1500 CC |
| Body Type | Hatchback |
| Colour | Green |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Petrol Hybrid |
| Consumption Combined | 4.80 km/Ltr |
|---|---|
| Length | 4105 cm |
| Width | 1725 cm |
| Height | 1556 cm |
| Vehicle Type | Car |
| Warranty | 5 Year Manufacturer Warranty |
| Reference | 544492 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1205 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 304 |
| Is Imported | No |
| Climate control, Dual zone climate control, Electric handbrake, Heated seats, Heated steering wheel, Lumbar support, Gear shift paddles, Android Auto, Apple CarPlay, Touch screen display, USB connection (front), USB connection (rear), Cruise control, Hill hold assist, Navigation system, Parking camera, Front parking sensors, Rear parking sensors, Roof rails, Speed limiter, Start-stop system, Traffic sign recognition, Voice control, Parking assistance, Digital instrument panel, Alloy wheels, Leather steering wheel, Tinted windows, Night vision assist, Auto lights (dusk sensor), Daytime running lights, High beam assist, Lane change assist, Anti collision system, Blind spot assist, Remote central locking, Immobilizer, Isofix, Lane departure warning, Tyre pressure monitor |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed