€70,985
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | CR-V |
| Variant | Advance Tech |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2000 CC |
| Body Type | SUV |
| Colour | Gold |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Petrol Plug-in Hybrid |
| Consumption Combined | 0.80 km/Ltr |
|---|---|
| Length | 4706 cm |
| Width | 1866 cm |
| Height | 1673 cm |
| Vehicle Type | Car |
| Warranty | 5 Year Manufacturer Warranty |
| Reference | 541176 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1710 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 617 |
| Is Imported | No |
| Climate control, Dual zone climate control, Electrically adjustable seats, Heated windshield, Electric boot, Electric handbrake, Heated seats, Heated steering wheel, Gear shift paddles, Android Auto, Apple CarPlay, Touch screen display, USB connection (front), USB connection (rear), Adaptive cruise control, Cruise control, Hill hold assist, Navigation system, Self-steering parking, Parking camera, Front parking sensors, Rear parking sensors, Remote boot release, Speed limiter, Start-stop system, Traffic sign recognition, Voice control, Parking assistance, Digital instrument panel, Alloy wheels, Leather interior, Leather steering wheel, Panoramic sunroof, Sunroof, Tinted windows, Night vision assist, Adaptive headlights, Daytime running lights, High beam assist, LED headlights, Lane change assist, Anti collision system, Alarm system, Blind spot assist, Remote central locking, Immobilizer, Isofix, Lane departure warning, Tyre pressure monitor |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed