€55,394
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | ZR-V |
| Variant | Sport |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 2000 CC |
| Body Type | SUV |
| Colour | Grey |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Petrol Hybrid |
| Consumption Combined | 5.80 km/Ltr |
|---|---|
| Length | 4568 cm |
| Width | 1840 cm |
| Height | 1620 cm |
| Vehicle Type | Car |
| Warranty | 5 Year Manufacturer Warranty |
| Reference | 535899 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1312 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 380 |
| Is Imported | No |
| Climate control, Dual zone climate control, Electrically adjustable seats, Electric boot, Electric handbrake, Heated seats, Gear shift paddles, Android Auto, Apple CarPlay, Touch screen display, USB connection (front), USB connection (rear), Wifi, Adaptive cruise control, Cruise control, Navigation system, Parking camera, Front parking sensors, Rear parking sensors, Remote boot release, Speed limiter, Start-stop system, Traffic sign recognition, Voice control, Digital instrument panel, Alloy wheels, Leather steering wheel, Tinted windows, Adaptive headlights, Auto lights (dusk sensor), Daytime running lights, High beam assist, Lane change assist, Alarm system, Blind spot assist, Remote central locking, Immobilizer, Isofix, Lane departure warning, Tyre pressure monitor |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed