€55,700
| Make | Honda |
|---|---|
| Model | HR-V |
| Variant | Advance Style Plus |
| Transmission | Automatic |
| Engine Size | 1500 CC |
| Body Type | Hatchback |
| Colour | White |
| Doors | 5 |
| Seats | 5 |
| Fuel | Petrol Hybrid |
| Consumption Combined | 5.40 km/Ltr |
|---|---|
| Length | 4340 cm |
| Width | 1790 cm |
| Height | 1582 cm |
| Vehicle Type | Car |
| Warranty | 5 Year Manufacturer Warranty |
| Reference | 531439 |
| Trunk Max Capacity In Litres | 1274 |
| Trunk Min Capacity In Litres | 304 |
| Is Imported | No |
| Climate control, Dual zone climate control, Heated windshield, Electric boot, Electric handbrake, Heated seats, Heated steering wheel, Gear shift paddles, Android Auto, Apple CarPlay, Touch screen display, USB connection (front), USB connection (rear), Cruise control, Hill hold assist, Navigation system, Parking camera, Front parking sensors, Rear parking sensors, Remote boot release, Roof rails, Speed limiter, Start-stop system, Traffic sign recognition, Voice control, Parking assistance, Digital instrument panel, Alloy wheels, Leather interior, Leather steering wheel, Tinted windows, Ambient lighting, Daytime running lights, High beam assist, Lane change assist, Anti collision system, Alarm system, Blind spot assist, Emergency brake assist, Remote central locking, Immobilizer, Isofix, Lane departure warning, Tyre pressure monitor |
Monday-Friday: 09:00-18:00
Saturday: 09:00-14:30
Sunday: Closed